Question

 Which is cheaper, homemade or commercial dog food?

Answer On One Hand: Homemade FoodMost vets will agree that if you are going to feed your dog at home you can obtain a substantial diet with chicken and rice. You can do this by simply boiling a whole chic... Read More »
http://www.answerbag.com/q_view/1933278

Top Q&A For: Which is cheaper, homemade or commercial dog food

Is homemade bread cheaper?

On One Hand: Per Loaf, Ingredients Cost LessWhen you buy a loaf of bread, you pay not only for the bread ingredients, but for the cost of the labor used to make those ingredients into a loaf. For t... Read More »
http://www.answerbag.com/q_view/2029024

Is homemade bread cheaper than pre-packaged?

A bag of flour and some yeast can be purchased for $5 or less and can provide enough ingredients to make at least four loaves of bread. A single bag of store-bought bread may cost approximately $3 ... Read More »
http://www.answerbag.com/q_view/2089715

Will food, hotels clothing and in general is Miami cheaper or Los Angeles?

Looking at the big picture, L.A. is somewhat more expensive than Miami as the overall cost of living is a little higher. of course it depends on which community but that's the big picture.
http://answers.yahoo.com//question/index?qid=20120720222738AA1prZV

Which Is Cheaper?

Typical Walmart TVs last from 2 months to 5years. Most break after 1 year. If picture tube went out, then get a new TV. If you dont know for sure, take it to a repair shop and get it checked out.I... Read More »
http://answers.yahoo.com//question/index?qid=20070423091014AArHc5J


feedback
loading